Czy kurs funta brytyjskiego zmieni się po Brexicie?

, | Category : FutureWorld
Tags :

Referendum w sprawie Brexitu z 2016, a już zwłaszcza jego dość zaskakujący wynik, wywołało lawinę pytań. Wśród nich oczywiście pojawiły się te, które dotyczą brytyjskiej waluty. Czy wyjście z Unii Europejskiej będzie miało wpływ na kurs funta, czy też nie? Czego należy się spodziewać? Niespełna rok przed formalnym opuszczeniem struktur unijnych przez Zjednoczone Królestwo (o ile rzeczywiście do niego dojdzie), nic nie wskazuje na to, by fakt ten miał negatywnie wpłynąć na notowania funta, co z pewnością cieszy Polaków pracujących na Wyspach. Aktualny kurs za funt brytyjski można sprawdzić na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/.

Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że brytyjski pieniądz wciąż ma się całkiem nieźle. Obecny rok może jednak przynieść pewne wahania w jego kursie. Newralgiczna będzie druga połowa roku, kiedy odbywać się będą formalne negocjacje w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur unijnych. Jak uważają ekonomiści, na cenę za funta wpływać będą głównie umowy handlowe zawarte między Wspólnotą a opuszczającym ją krajem. Analitycy nie są zgodni co do przyszłych notowań waluty. Jedni sądzą, że kurs będzie się utrzymywał w okolicy 5 zł za brytyjską walutę, inni sądzą, że kurs ten będzie niższy, ok. 4,5 zł za funta.

Warto więc obserwować zmiany w kursie i pamiętać o możliwości szybkiej wymiany pieniędzy, jaką dają kantory internetowe. Odpowiednio szybka reakcja może zaoszczędzić sporo naszych pieniędzy, jeśli pracujemy w Wielkiej Brytanii. Jak wskazują analitycy, kolejne miesiące mogą mieć w tym względzie szczególne znaczenie.