Aranżacja łazienki na poddaszu – o czym pamiętać?

, | Category : FutureWorld
Tags :

Łazienka na poddaszu może prezentować się efektownie, jednak skosy bywają elementem znacznie utrudniającym funkcjonalne urządzenie pomieszczenia, zwłaszcza jeśli nie należy ono do największych. Co zrobić, aby projekt łazienki na poddaszu zapewniał wygodę użytkowania tego wnętrza?

Mała łazienka powinna być urządzona w jasnych kolorach – to najłatwiejszy sposób, aby optycznie powiększyć wnętrze i dodać mu nieco przestrzeni. Warto też wykorzystać duże lustro, które spełni podobną funkcję. Jeśli więc musimy zaaranżować niewielkie pomieszczenie, wybierzmy jasne płytki do łazienki i meble w podobnej kolorystyce.

Aranżacja łazienki powinna nie tylko być estetyczna, ale również funkcjonalna. Jak więc zagospodarować przestrzeń pod skosami? Najprostsze rozwiązanie to ustawienie w tym miejscu wanny – wówczas niszy sufit przestanie być problematyczny, zaś w najwyższym punkcie ustawimy szafkę z umywalką. Inne rozwiązanie to umieszczenie pod skosami praktycznych mebli – mogą to być komody lub otwarte półki, które doskonale sprawdzą się jako miejsce na przechowywanie niezbędne w każdej łazience.

Łazienkę ze skosami można urządzić w dowolnym stylu, trzeba jednak zadbać, aby cała aranżacja była spójna, zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i wyposażenie czy dodatki. W wystrój glamour doskonale wpisywać się będzie efektowny żyrandol czy dekoracyjne płytki, nowoczesna łazienka pięknie wygląda z prostymi w formie meblami, a rustykalna – z celowo postarzanymi. Duży wybór wyposażenia łazienkowego znajdziesz na https://mo.design/category/lazienka/.